

MODE OG FODBOLD SKAL SMELTE SAMMMEN
Jacob, som har designet fodboldtrøjen, ønskede at skabe en unik trøje, der forener sport og mode. Trøjen fungerer både som en fodboldtrøje og et fashion statement, så den kan bruges på stadion såvel som i hverdagen. Ideen var at tænke ud af boksen og tilføre et personligt twist – med tone-i-tone striber, hvor logoet diskret er placeret, samt en markant krave, der giver trøjen et sofistikeret præg inspireret af de gamle 90'er-trøjer. Valget af sort var nemt, da det giver brugeren mulighed for selv at sætte sit præg og udtrykke sin personlige stil. Trøjen repræsenterer en unik fusion af fodbold og mode, og vi er utrolig stolte af resultatet.
Shop OB X dr. Adams
-
Forhandler:OB X Dr. AdamsXS S M L XL + FlereNormalpris 600 DKKUdsalgspris 600 DKK NormalprisStykpris / pr.
-
Forhandler:OB X Dr. AdamsXS S M L XL + FlereNormalpris 750 DKKUdsalgspris 750 DKK NormalprisStykpris / pr.


Hey you, yeah you! Subscribe to our newsletter and be the first to know about our upcoming releases, editorials, events, and more.
Sign up for newsletter
New arrivals
-
Forhandler:Barbour x Crocs36-37 37-38 38-39 39-40 41-42 + FlereNormalpris 750 DKKUdsalgspris 750 DKK NormalprisStykpris / pr.
-
Forhandler:Bon ParfumeurONESIZENormalpris 350 DKKUdsalgspris 350 DKK NormalprisStykpris / pr.
-
Forhandler:MonclerM L XL XXLNormalpris 1,225 DKKUdsalgspris 1,225 DKK NormalprisStykpris / pr.
-
Forhandler:Comme Des Garcons PlayXS M L XL XXL + FlereNormalpris 1,575 DKKUdsalgspris 1,575 DKK NormalprisStykpris / pr.
1
/
af
4